قیمت پشتیبانی شبکه های کامپیوتری

در حوزه خدمات پشتیبانی شبکه به دلیل پیچیدگی و تعداد زیاد خدمات و جزئیات آن‌ها ، نرخ ها و تعرفه های متفاوتی برای پشتیبانی شبکه مشاهده می‎‌شود. هر شرکتی که در این حوزه کارمی‌کند خدمات خاصی را به عنوان معیارهای اصلی برای تعیین قیمت پشتیبانی شبکه های کامپیوتری انتخاب می‌کند. به همین دلیل شاهد قیمت‌های متفاوت و حتی با اختلاف بالا هستیم. صاحبان کسب و کار معمولاً به دنبال کمترین هزینه برای نگهداری و پشتیبانی شبکه خود هستند و در عین حال نمی‌خواهند زمان کار مفید کارکنانشان به دلیل مشکلات شبکه تحت شعاع قرار گیرد. اما این که چطور می‌توانیم بهترین و مناسب‌ترین قیمت پشتیبانی شبکه های کامپیوتری را انتخاب کنیم نیاز به توجه به نکاتی است که در اینجا سعی داریم به آنها بپردازیم. 

قیمت پشتیبانی شبکه

برای برآورد هزینه پشتیبانی شبکه چه باید کرد؟

قبل از اینکه به دنبال ارزان‌ترین تعرفه پشتیبانی شبکه بگردید، به میزان نیازهای شبکه شرکت یا سازمان خود فکر کنید. هزینه‌ ای که تجهیزات شبکه برای شما داشته‌اند، میزان خسارت در زمان خرابی سیستم‌ها و اینکه زیرساخت شبکه برای شما چقدر اهمیت دارد را در نظر بگیرید.

پشتیبانی شبکه های کامپیوتری اعم از کارهای نرم افزاری و سخت افزاری و حتی امنیتی باعث می شود تا این شبکه به بهترین نحو کار کند و ایرادات هم در صورت وجود راحت تر و سریع تر برطرف شوند. داشتن یک سری اطلاعات کامل در مورد کامپیوتر ، لوازم جانبی آن ، امنیت شبکه ، اتصال و عدم اتصال آن ها و مواردی از این قبیل مورد نیاز متخصصین این حیطه است .

برای درک بهتر هزینه خدمات پشتیبانی شبکه باید قبل از هر اقدامی برخی فاکتورها را در نظر گرفت ، به عنوان مثال اینکه چه تعداد تجهیزات شبکه داریم ؟ چه سرویس‌هایی در شبکه نصب شده ؟ انتظاراتمان از شرکت ارائه دهنده خدمات پشتیبانی شبکه چیست ؟ به چه تعداد دفعات حضور متخصص پشتیبانی در محل کار خود نیاز داریم ؟

برون سپاری خدمات شبکه و IT

تعیین قیمت پشتیبانی شبکه یک شرکت

برای تعیین قیمت پشتیبانی شبکه یک شرکت ، کارشناسان تجهیزات و نیازهای شبکه را بررسی می‌کنند و پس‌از گفت‌وگو با کارفرما درمورد نیازها و انتظاراتشان از پشتیبان شبکه ، دید کارفرما را نسبت به نیازهای شبکه بازتر کرده و در اولویت بندی نیازها به آنها کمک می‌کنند.

تعرفه و قیمت تمام قراردادها شامل پکیج کامل پشتیبانی ( کلیه سیستم و سرورهای یک مجموعه ، کلیه مسائل نرم افزاری و اینترنت و امنیت ، سخت افزار و ..) می باشد و با توجه به نیازهای شرکت‌ها متفاوت بوده که پس از حضور ما به صورت رایگان کارشناسی می‌شود و متعاقبا اعلام می‌گردد.
لازم به ذکر است که نرخ پشتیبانی ما کاملا رقابتی می‌باشد و قابل استعلام است تا مشتریان با خیالی آسوده تنها به مسائل فنی توجه نمایند.

قیمت خدمات پشتیبانی شبکه به عوامل مختلفی بستگی دارد و به همین دلیل است که خیلی از شرکت‌ها لیست تعرفه خدمات پشتیبانی شبکه خود را ارائه نمی‌دهند ، زیرا هزینه اینگونه خدمات برای هر کسب‌وکاری متفاوت و با توجه به شرایط ، نیازها و درخواست‌های آن‌هاست . اساساً هزینه پشتیبانی شبکه شما به قرارداد شما و مفادی که در آن آمده است بستگی دارد .

انتخاب پشتیبان IT
  • کاهش هزینه های بالای استخدام پرسنل کامپیوتر و افزایش نظم و دقت در اجرا.
  • کاهش هزینه های اینترنت و ارتباطات دفاتر.
  • کاهش هزینه های نگهداری و تمدید سایت و ایمیل سرور.
  • کاهش هزینه های انتقال و پشتیبانی نرم افزار های حسابداری ، فروش ، اداری ، کنترل پرسنل و غیره.
برون سپاری پشتیبانی شبکه و IT

هزینه خدمات کامپیوتر در قرارداد برون سپاری سرویسهای آی تی و نگهداری سرورها به چه شکل است ؟

مبنای نرخ خدمات پشتیبانی شبکه و برآورد لیست هزینه نگهداری سرویسها و سرورهای کامپیوتری بستگی به شرایطی دارد که در ادامه برای روشن شدن بیشتر این موضوع به تشریح آن می پردازیم.
یکی از المان های مهم در تعیین هزینه تعرفه نگهداری سیستم های رایانه ای متمرکز یا پراکنده بودن شرکت یا سازمان متقاضی OutSourcung خدمات IT می باشد.
به فرض اگر شرکتی شعبات پراکنده دارد به طور معمول نرخ هزینه بالاتری را می طلبد.
تعداد کامپیوترهای کاربران می تواند نقش مهمی در تعیین هزینه خدمات پشتیبانی شبکه کامپیوتر ایفا کند.

قیمت پشتیبانی شبکه باید‌به صورتی باشد که‌در توان پرداخت کارفرما بوده‌و خدمات به گونه ای انجام گیرد که همیشه شبکه به‌خوبی کارکند.
هر چه شبکه بزرگ تر و گسترده تر باشد بدون شک قیمت این خدمات بالاتر می رود.
برخی از شبکه ها پیچیدگی هایی دارند که نیاز به تخصص و مهارت بالایی برای تقویت و بررسی می باشد.
قیمت پشتیبانی شبکه های کامپیوتری به صورت سالانه تغییر می کند.
ممکن است تغییرات خیلی زیاد نباشد ولی ممکن است تعرفه این خدمات مانند سایر خدمات موجود در جامعه دچار تغییراتی شود.

هزینه واقعی پشتیبانی شبکه

هزینه پشتیبانی شبکه های کامپیوتری و کاهش آن

اگر به دنبال کم کردن هزینه پشتیبانی شبکه های کامپیوتری هستید ، باید یک سری نکات را رعایت کنید . عملکرد صحیح کارمندان و آموزش موارد مورد نیاز به آن ها می تواند سبب شود تا ایرادات کمتری در شبکه به وجود آید . همچنین اگر به صورت دائم نیاز به این خدمات دارید ، بهتر است که یک قرارداد طولانی مدت با متخصصان این حوزه ببندید تا نیاز به هزینه های دائمی و بالا نداشته باشید .

قیمت پشتیبانی شبکه های کامپیوتری یکی از مسائلی است که مشتریان به آن توجه ویژه ای دارند و در انتخاب شرکت ارائه دهنده خدمات شبکه تاثیر گذار می باشد .  اما نکته ای که باید مورد اهمیت واقع شود کیفیت خدمات دریافت شده می باشد , به این دلیل که ممکن است به دلیل صرف هزینه ی کمتر شرکتی را انتخاب کنید که توجه ای به کیفیت خدمات ندارند و مجبور به هزینه ی بالاتری می شوید .

هزینه پشتیبانی شبکه های کامپیوتری و کاهش آن

عوامل موثر در قیمت پشتیبانی شبکه های کامپیوتری

تعداد تجهیزات موجود در شبکه

تعداد تجهیزات موجود در شبکه

هر چه تعداد تجهیزات مورد استفاده در شبکه بیشتر باشد بررسی و عیب یابی شبکه و پشتیبانی شبکه نیازمند صرف وقت بیشتری می باشد در نتیجه کارشناس پشتیبان شبکه باید زمان بیشتری در محل شرکت حضور یابد تا مشکلات را حل کند .

نحوه ی ارائه خدمات پشتیبانی شبکه

نحوه ی ارائه خدمات پشتیبانی شبکه

پشتیبانی شبکه می توان به دو روش مراجعه حضوری و مراجعه غیر حضوری (تلفنی و ریموت) صورت گیرد. به دلیل زمان کمتری که در ارائه خدمات شبکه به روش غیر حضوری صرف می شود, مشتریان هزینه ی کمتری را متقبل می شوند در نتیجه قیمت پشتیبانی شبکه های کامپیوتری کاهش می بابد.

نرم افزار های پیاده سازی شده در شبکه

نرم افزار های پیاده سازی شده در شبکه

یکی دیگر از عوامل موثر، نرم افزار هایی که در شبکه نصب و راه اندازی شده اند مانند : نرم افزار های فایروال , اکتیو دایرکتوری , نرم افزار های مجازی سازی و…. می باشد که نیازمند حضور کارشناسانی با تخصص های مرتبط می باشند و متناسب با سطح تخصص کارشناس مقدار هزینه ها تغییر می کند.

distance

مسافت میان محل مشتری تا شرکت ارائه دهنده خدمات شبکه

مسافتی را که باید کارشناسان شرکت ارائه دهنده ی خدمات شبکه از محل شرکت خود تا محل مشتری طی کنند در قیمت پشتیبانی شبکه های کامپیوتری موثر است و با افزایش مسافت قیمت ها نیز افزایش می یابد .

تعداد دفعات مراجعه کارشناس

تعداد دفعات مراجعه کارشناس

تعداد دفعاتی که کارشناسان در طول ماه و یا هفته در محل شرکت مشتری حضور می یابد متناسب با نیاز کارفرما متغیر می باشد , تعداد روزها و ساعاتی که کارشناسان پشتیبان حاضر می شوند در تعیین قیمت پشتیبانی شبکه های کامپیوتری تاثیر گذار می باشند .

انتخاب مناسب‌ترین تعرفه خدمات پشتیبانی و نگهداری شبکه :

شرکت‌ها یا سازمان‌هایی که کار خود را به تازگی شروع کرده‌اند اما بودجه کافی برای تامین هزینه نگهداری کامپیوتر ندارند، از این خدمات شبکه برای مدتی صرف نظر می‌کنند و در نهایت هزینه سنگینی را به شرکت تحمیل می‌کند و یا ممکن است موقعیت‌های خوب کاری را به دلیل عدم پشتیبانی سیستم و شبکه از دست بدهند.

خدمات پشتیبانی شبکه نه تنها بر کل شبکه، بلکه در تنظیم و مدیریت اجزایی که آن را تشکیل می‌دهند نیز تمرکز دارد. برای تمامی کسب و کارها وجود کامپیوترها امری حیاتی است بنابراین صرف هزینه نگهداری و پشتیبانی برای این سیستم‌ها ضروری است. شما میتوانید با انتخاب مناسب‌ترین هزینه نگهداری کامپیوتر، مشکلات شبکه‌های کامپیوتری خود را برطرف کنید و در هزینه‌های حل مشکلات سیستم‌های کامپیوتری صرفه جویی کنید.

انتخاب مناسب‌ترین تعرفه خدمات پشتیبانی و نگهداری شبکه

روش های قیمت گذاری خدمات پشتیبانی شبکه :

تعرفه پشتیبانی شبکه تنها از طریق مانیتورینگ از راه دور

تعرفه پشتیبانی شبکه تنها از طریق مانیتورینگ از راه دور :

در این مدل قیمت گذاری خدمات پشتیبانی شبکه تنها از طریق نظارت بر شبکه و هشدار انجام می‌شود. به عنوان مثال برای یک شرکت کوچک می‌تواند شامل آپدیت نرم افزار ها، آنتی ویروس ها و آنتی اسپم ها، پشتیبان گیری از راه دور و یا Disk Optimisation باشد که به صورت پرداخت ماهانه تسویه می‌شود. سرویس ها و خدمات درخواستی اضافه به صورت جداگانه پرداخت می‌شود.

تعرفه پشتیبانی شبکه به ازای تعداد یوزرها :

برخی از شرکت های خدمات پشتیبانی شبکه ، یک تعرفه خدمات ثابت را به ازای تعداد کاربران مجموعه برای هر ماه تعیین می‌کنند . این نوع قیمت گذاری پشتیبانی شبکه به دلیل سادگی برای شرکت های کوچک با بودجه محدود بسیار مناسب است . در این روش برنامه ریزی و تخمین هزینه های آی تی هنگام افزایش نیروی کار برای کارفرما بسیار آسان‌تر می‌شود .

تعرفه پشتیبانی شبکه به ازای تعداد یوزر
تعرفه پشتیبانی شبکه به ازای تعداد تجهیزات شبکه

تعرفه پشتیبانی شبکه به ازای تعداد تجهیزات شبکه :

مدل دیگر قیمت گذاری که ارائه دهندگان خدمات پشتیبانی شبکه از آن استفاده می‌‎کنند ، تعرفه پشتیبانی به ازای تعداد دستگاه ها است ، مانند کامپیوتر ، لپ تاپ ، سرور و … . معمولاً به ازای هر نوع دستگاه یک قیمت ثابت تعیین می‌شود . هزینه پشتیبانی سرور در این مرحله حائز اهمیت است .

تعرفه پشتیبانی شبکه بر اساس بسته های خدمات :

در این روش شرکت پشتیبان شبکه چند نوع بسته را با مجموعه ای از خدمات متناسب با هم ارائه می‌دهد. معمولاً این بسته ها متناسب با بزرگی شرکت ها و تعداد تجهیزات دسته بندی می‌شود. بسته های برنزی ، نقره‌ای و طلایی یک روش معمول برای نمایش و نام گذاری این بسته ها می‌باشد.

این یکی از رایج ترین مدل های قیمت گذاری است اما مشکلات خود را نیز دارد و هر کدام از این بسته ها محدودیت هایی دارند .

تعرفه پشتیبانی شبکه بر اساس بسته های خدمات

به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین ها

Social Media

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

نوشته های مرتبط

آنتی ویروس محافظ سیستم

چرا آنتی ویروس نصب کنیم؟

امروزه مهمترین بخش هر سیستمی  آنتی ویرس آن می باشد زیرا انتی ویروس ها نقش اساسی در حفاظت از سیستم ما دارند. آنتی ویروس ها

پشتیبانی شبکه

مقایسه شبکه باسیم و بی سیم

بررسی شبکه های بی سیم و باسیم به صورت تخصصی و مقایسه ای علمی و فنی به صورت گسترده جهت انتخاب بهتر و حرفه ای تر برای کابران

امنیت شبکه

پشتیبانی شبکه و امنیت

هر شبکه از چند سیستم تشکیل می شود و برای ارتباط بین این سیستم ها از تعدادی پروتکل شبکه استفاده شده است. با پیشرفت تکنولوژی

تماس با ما
ارسال از طریق واتساپ