امنیت سایبری

5 نکته برای حفظ امنیت سایبری

با نزدیک شدن به عید و نوروز، همه به فکر رسیدن به تناسب اندام، صرفه جویی در پول بیشتر، گذراندن وقت بیشتر با خانواده و فهرستی از تصمیمات سال نو می شوند. جهان همچنان به تکنولوژی بیشتر و تمرکز بر رسانه های اجتماعی ادامه می دهد، و مهم است که هرچه بیشتر به هم متصل می شویم، از نظر سایبری هم در امنیت باشیم و به امنیت سایبری خود نیز اهمیت بدهیم.

برای ایمن ماندن سال جدید را با پیروی از این نکات امنیتی شروع کنید:

1-رمز عبورهای خود را ایمن کنید:

 برای سال پیش رو هدف گذاری کنید که اطلاعات ورود خود را قفل کنید. در صورت وجود، از قوی‌ترین ابزارهای احراز هویت موجود، مانند نرم افزارهای رمزساز امنیتی یا احراز هویت دو مرحله‌ای استفاده کنید. همچنین داشتن نام کاربری و رمز عبور قوی برای بانک‌های مختلف، کارت‌های اعتباری یا سایر سایت‌های خود با اطلاعات شخصی بسیار مهم است تا امنیت سایبری شما را بالا ببرد. طبق مطالعاتی که اخیرا انجام شده، تا سال 2020 تعداد گذرواژه‌های استفاده شده توسط افراد و ماشین‌ها در سراسر جهان به 300 میلیارد تخمین زده می‌شود.

2-در مورد اطلاعات شخصی محتاط باشید:

همانطور که مراقب اطلاعات مالی خود هستید، محافظت از اطلاعات شخصی خود و نحوه جمع آوری آنها توسط برنامه ها و وب سایت ها بسیار مهم است. یک نظرسنجی اخیرا اعلام کرد که 91 درصد از حملات سایبری با ایمیل فیشینگ نیزه ای آغاز می شود که معمولاً برای آلوده کردن سازمان ها با باج افزار استفاده می شود. اگر با اشتراک گذاری بیش از حد احساس راحتی نمی کنید و از نحوه و اینکه با چه افرادی اطلاعات حساس خود را به اشتراک بگذارید شک و تردید دارید، اگر کسی اطلاعات شما را درخواست کرد، همیشه بپرسید «چرا باید بدانند».

3-پشتیبان گیری:

پشتیبان گیری مطمئن بسیار مهم است. مطمئن شوید که از تمام اطلاعات مهم خود نسخه پشتیبان تهیه کنید، که فایل های خود را از دست نمی دهید. سازمان شما همچنین باید از داده های شرکت پشتیبان تهیه کند.ایت امر برای داده شرکت ها بسیار مهم بوده و به امنیت سایبری آن ها کمک میکند. بدون پشتیبان گیری ایمن و آزمایش شده، سازمان شما ممکن است در بحران قرار گیرد. این امر با ظهور باج افزارها بسیار مهم است.

4-ضدبدافزار نصب کنید:

اگر هکرها موفق به نصب بدافزار در شبکه رایانه شما شوند، ممکن است بتوانند اطلاعات حساس مشتریان و کارمندان شما را بدزدند. نصب نرم افزارهای ضد بدافزار مانند ابزار تشخیص و پاسخ نقطه پایانی (EDR) شبکه شما را از نظر هرگونه فعالیت غیرعادی رصد می کند و به جلوگیری از حملات کمک می کند.

5-دستگاه های خود را به روز کنید

 دستگاه های تلفن همراه، برنامه های کاربردی، MS Windows و تجهیزات شبکه باید مرتباً به روز شوند. در صورت امکان  به‌روزرسانی‌های خودکار را تنظیم کنید تا نگران به‌روزرسانی دستی نباشید.

عید نوروز مطمئناً زمان تصمیم گیری و شروع سال جدید است. با کمی آینده نگری، کسب و کارها می توانند آسیب پذیری خود را در برابر حملات محدود کرده و ایمن بمانند. از این نکات برای ترویج فرهنگ امنیت سایبری سالم در سازمان خود استفاده کنید.
اگر در مورد وضعیت امنیتی سازمان خود سؤال یا نگرانی دارید، ادونسد آی تی اینجاست تا به شما کمک کند. امروز با یک متخصص تماس بگیرید.

به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین ها

Social Media

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

نوشته های مرتبط

آنتی ویروس محافظ سیستم

چرا آنتی ویروس نصب کنیم؟

امروزه مهمترین بخش هر سیستمی  آنتی ویرس آن می باشد زیرا انتی ویروس ها نقش اساسی در حفاظت از سیستم ما دارند. آنتی ویروس ها

پشتیبانی شبکه

مقایسه شبکه باسیم و بی سیم

بررسی شبکه های بی سیم و باسیم به صورت تخصصی و مقایسه ای علمی و فنی به صورت گسترده جهت انتخاب بهتر و حرفه ای تر برای کابران

امنیت شبکه

پشتیبانی شبکه و امنیت

هر شبکه از چند سیستم تشکیل می شود و برای ارتباط بین این سیستم ها از تعدادی پروتکل شبکه استفاده شده است. با پیشرفت تکنولوژی

تماس با ما
ارسال از طریق واتساپ