خدمات آی تی چیست

جهت مشاوره و انجام خدمات آی تی و شبکه و… با کارشناسان ما در ارتباط باشید:

0912-8995205

021-46801035

انجام امور آی تی ،شبکه ، ویپ ، سانترال و … در محل

ارائه خدمات آی تی

خدمات آی تی یا فناوری اطلاعات، نیاز سازمان های امروزی

اگر نیازمند دریافت خدمات آی تی برای شرکت خود هستید، در این صفحه راهنمای شما خواهیم بود وهمچنین برای مشاوره با ما تماس بگیرید. اگر هم صرفا به دنبال افزایش اطلاعات خود در حوزه خدمات فناوری اطلاعات یا آی تی هستید، همراه ما باشید.

خدمات IT(آی تی) چیست ؟

اجازه دهید در درجه اول با یک تعریف ساده شما را با خدمات آی تی آشنا کنیم.

خدمات فناوری اطلاعات یا خدمات آی تی به همه ی فعالیت‌هایی اشاره دارد که وظیفه نگهداری از سخت‌افزارها، زیرساخت شبکه و سرویس‌های مرتبط با آن را عهده دار است. از کامپیوتر‌های کاربران گرفته تا سرورهایی که نرم‌افزارهای مالی و اداری بر روی آنها اجرا می‌شود. خدمات فناوری همانطور که شامل نگهداری از ساده‌ترین سخت افزارها و سرویس‌ها مثل پرینتر، اسکنر، ویندوز و نرم‌افزار آفیس است، موارد پیشرفته‌تری را نیز شامل می‌شود، مانند، تامین امنیت اطلاعات، تهیه Disaster Recovery Plan و ارائه مشاوره.

 

خدمات فناوری اطلاعات (IT) خدماتی هستند که به کسب و کارها این اجازه را می دهند تا به ابزارهای فنی و اطلاعاتی که برای فرآیندهای عملیاتی و وظایف روزانه خود به آن ها نیاز دارند، دسترسی  لازم داشته باشند. اغلب، ارائه خدمات فناوری اطلاعات توسط تیم هایی متخصص در فناوری اطلاعات یا علوم کامپیوتر، برای سازمان ها در بسیاری از صنایع انجام می شود . ارائه خدمات فناوری اطلاعات نقشی بسیار مهمی را در روال روزمره یک شرکت مدرن دارد. صرف نظر از اینکه این شرکت ها در چه زمینه ای فعالیت می کنند، استفاده از خدمات آی تی برای موفقیت آنهایی که به نوعی به فناوری متکی است، حیاتی است. اغلب، این فناوری اطلاعات موضوعات و زمینه های متنوعی را در بر می گیرد. گاهی اوقات این کار در داخل انجام می ‌شود و گاهی اوقات یک ارائه ‌دهنده خدمات شخص ثالث خدمات خارجی را برای کمک به تسهیل عملیات آی تی ارائه می ‌دهد.

در واقع خدمات آی تی به قدری گسترده و مهم است که وجود آن نه تنها برای تداوم و پایداری، بلکه برای پیشرفت کسب‌و‌کارها نیز امری ضروری و حیاتی محسوب می شود.

چرا سازمان‌ها به خدمات آی تی نیاز دارند؟

در دنیای پر از رقبا ، سازمان‌ها در همه بخش‌ها نیاز به خدمات فناوری اطلاعات دارند تا دغدغه‌ای بابت خدمات پشتیبانی آی تی سازمانشون نداشته باشند.

اگر موارد زیر جزء درخواست های شماست، پس قطعا از مشاوره آی تی تیم ما کمک بگیرید :

  • افزایش عملکرد سازمان
  • افزایش کارایی شبکه
  • مدیریت و بهینه‌سازی دسترسی به سیستم ها
  • بازنگری در زیرساخت های شبکه
  • صرفه‌جویی در هزینه های سازمان
  • ایجاد ارزش افزوده

قرارداد خدمات فناوری اطلاعات به چه صورت است؟

این نکته را در نظر داشته باشید که خدمات فناوری اطلاعات بسیار گسترده است، به همین دلیل باید در تمامی قرارداد های خدمات مربوط به IT، نوع خدمات درخواستی سازمان شما، تعرفه دقیق و وظایف کارشناس IT با جزئیات کامل ذکرشوند. سخت گیری در انعقاد قرارداد های خدمات فناوری اطلاعات باعث می شود تا در آینده، شرکت کارفرما و پیمانکار دچار مشکل نشوند.

اهمیت استفاده از خدمات فناوری اطلاعات

ارائه خدمات فناوری اطلاعات یک اصل اساسی مورد نیاز در هر سازمان بزرگ و کوچک است. چهار مورد از دلایلی که اهمیت استفاده از خدمات فناوری اطلاعات را نشان می دهد:

۱- ذخیره سازی و مدیریت داده ها

یک تیم حرفه ای پشتیبانی خدمات آی تی به کسب و کارها این اجازه را می دهد تا داده های مهم را ذخیره و مدیریت کنند. نقش تیم فناوری اطلاعات این است که که این اطمینان را به سازمان می دهد که داده های یک سازمان در یک محیط امن ذخیره می شوند و به راحتی قابل دسترسی هستند (اما فقط برای افرادی که اجازه مشاهده آن را دارند). اگر یک کسب و کار از پشتیبانی یک تیم حرفه ‌ای ارائه خدمات فناوری اطلاعات برخوردار نباشد، می ‌تواند داده‌ ها را به راحتی در یک مکان آسیب‌ پذیر ذخیره کند یا حتی بدون مجوزها به هر شخص نامناسبی دسترسی دهد که این می ‌تواند مشکل بزرگی پیرامون حفاظت از داده ‌ها باشد.

۲- حفاظت در برابر مجرمان سایبری

تیم ارائه خدمات فناوری اطلاعات می توانند به دفاع از زیرساخت فناوری اطلاعات سازمان ها در برابر تهدیدات دیجیتالی کمک کنند. این مسئله دراین روز ها که جرایم سایبری در حال تبدیل شدن به یک مشکل بزرگ و ترسناک است، اهمیت بسیار زیادی اپیدا می کند.

۳- راه حل های موثر برای مشکلات پیچیده

 شما ممکن است بدانید که چگونه با سیستم های شرکت خود کار کنید، اما آیا می دانید اگر مشکلی پیچیده به وجود آمد چه کاری انجام دهید؟ تیم حرفه ای ارائه خدمات فناوری اطلاعات می تواند اکثر مشکلات فنی را تجزیه و تحلیل کند و راه حل های بسیار ماهرانه و موثری را جهت حل مشکل شما به شما ارائه دهد. حتی اگر یک سازمان از نرم ‌افزاری استفاده کند که دارای پشتیبانی از شرکت ارائه دهنده آن است، داشتن یک تیم اختصاصی فناوری اطلاعات می‌ تواند بسیار کارآمدتر باشد زیرا آنها ممکن است سریع ‌تر از آن‌ چه تیم پشتیبانی ارائه‌ دهنده نرم‌ افزار عمل کند، بتوانند مشکل را حل  نمایند.

۴- ارتباط امن

یک تیم ارائه خدمات فناوری اطلاعات می ‌تواند در پیکربندی سیستم ‌ها و فناوری ‌های یک سازمان شما را همراهی  کند تا کانال ‌های ارتباطی یکپارچه بین همکاران، مشتریان به وجود آید. از پیکربندی سرورهای ایمیل شرکت گرفته تا راه ‌اندازی پل ارتباطی میان همکاران، بازاریابی ایمیلی و نرم ‌افزار کنفرانس ویدیویی و… تیم پشتیبانی فناوری اطلاعات کمک می ‌کند تا قطعاتی که سبب رشد و ارتقای کسب و کار می شود، در جای خود قرار داده شوند.

تماس با ما
ارسال از طریق واتساپ